Skip to content

Board of Directors / Working Groups

Board

  • Executive President – Arch Bevis
  • Executive Vice President – Robert Clark
  • Executive Secretary – John Mullaney
  • Executive Treasurer – Glenys Wilkinson
  • Director - Commercial Officer – Vacant
  • Director - JP, First Aid and Maintenance – Neil Skinner
  • Director - Grants Officer – Vacant
  • Director - Facilities Officer – Steve Woolley
  • Director - Fields & Fixtures Officer – Vacant
  • Director - NPL & Womens – David Winter
  • Director - Junior Football – Vacant
  • Director – Club Equipment – Steve Turner
  • Director – General – Rebecca Anderson

Senior Men's Working Group

  • Director - Mens Football – Arch Bevis
  • Men’s Subcommittee Member – Steve Woolley
  • Men’s Subcommittee Member – David Parr
  • Men’s Subcommittee Member – John Mullaney 0416 402 013

Women's Working Group

  • Director - NPL & Womens – David Winter
  • Women's Secretary – Gayle Sperling / Helen Winter
  • Women’s Registrar – Gayle Sperling
  • Women's NPL Operations Manager – Tony Skinner
  • Women's Media Coordinator – Joshua Martin
  • Women's Matchday Coordinator – Vacant
  • Women's Member Protection Officer – Helen Winter
  • Women’s Equipment Coordinator – Vacant
  • Women's Fundraising – Vacant
  • Women’s Special Events Coordinator – Vacant
  • Women's Trophy Coordinator – Michael Foxlee
  • Women's Subcommittee Member – Glenys Wilkinson

Juniors' Working Group

  • Director - Junior Football – Vacant
  • Junior Secretary (registration enquiries) – Bec Anderson
  • Junior Director Coaching – Jason Powell
  • Volunteer Coordinator – Jayne Roodhouse
  • Football Operations Manager – Terry Sills
  • JDO U6–U9 – Ollie Boult
  • JDO U10–U12 – Terry Sills
  • JDO U13–14 – Jason Hawke
  • JDO U15–16 – Steve Turner
  • Miniroos Referee Coordinators – Rebecca and Holly
  • Miniroos Marshall and Fixtures U6–U8 – John Faulds
  • Under 6 Coordinator – Marina Maxwell
  • Under 7 Coordinator – Shelley Dunlop
  • Under 9 Coordinator – John Faulds
  • Under 10 Coordinator – Rebecca Atherton
  • Under 11 Coordinator – Jim Robinson
  • Under 12 Coordinator – Jayne Roodhouse
  • Girls Coordinator – Libby Wark